İğneli Epilasyon Nedir

Anasayfa » Tüm Yazılar » İğneli Epilasyon Nedir

İğneli Epilasyon Nedir

İğneli Epilasyon Nedir

İğneli epilasyon nedir sorusunun en kestirme yanıtı şudur; iğneli epilasyon en eski epilasyon yöntemidir. Bu epilasyon yöntemi ile bir iğne aracılığıyla, istenmeyen kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akımla birlikte kıl kökü yanar.

İğneli epilasyon yöntemi, etkili bir yöntem olduğu kadar aynı zamanda uzun bir yöntemdir. Çünkü iğneli epilasyon, her kıl için ayrı ayrı uygulanmaktadır. Kıl yoğunluğu ne kadar çoksa, işlem o kadar uzun sürer.

İğneli epilasyonu uygulayan kişinin alanında uzman olması çok önemlidir. Çünkü kıl köküne verilen elektrik akımı doğru yere verilmez ise, hiçbir sonuç alınamaz. Ayrıca her kişiye ayrı iğne kullanılması gerekmektedir. Aksi halde enfeksiyon riski çok yüksektir.

İğneli epilasyon nedir ve nasıl uygulanmaktadır? İğneli epilasyon, lazer epilasyon gibi istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemidir. İğneli epilasyonda evreler bulunmaktadır. Mesela “anajen evresi”en iyi sonuç alınan evredir. Anajen evresi, cızbızla tutulabilecek uzunluğa gelen kıl evresine denilmektedir. İğneli epilasyon, bu evrede çok iyi sonuç vermektedir.

Kuru olan ciltlere göre yağlı olan ciltler daha az acısız olur. Cildiniz kuruysa, epilasyon yaptırmadan önce mutlaka cildinizi nemlendirmenizi öneririz. Böylece daha acısız bir seans geçirmiş olursunuz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, iğneli epilasyonda tek kullanımlık iğne kullanmak çok önemlidir. Metale alerjiniz varsa mutlaka kullanılacak olan iğneler altın ya da gümüş olmalıdır. Uygulamada tek kullanımlık iğne kullanılmazsa, ciltte lekeler ve cilt hastalıkları oluşabilir.

İğneli epilasyon uygulaması, adet döneminde ya da adet döneminden birkaç gün öncesine kadar uygulanmamalıdır. Bu süre zarfında vücudunuz acıya fazla duyarlı olur. Ayrıca hormonlar bu dönemde aktif olduğu için uygulama iyi sonuç vermez.

İğneli epilasyon hassas olan bölgelere uygulanmamalıdır. Vücudumuzun en hassas bölgeleri olan; göğüs çevresine, kaş bölgesine ve göbek bölgesine iğneli epilasyon uygulaması yapılamaz. Eğer uygulanırsa ciltte kalıcı lekeler, yaralar ve kızarıklıklar olabilir.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatları nedir diye merak ediyorsanız, bu uygulamanın yapıldığı yere göre değişiklik göstermektedir. Uygulamayı yaptırmak istediğiniz yere göre ve uygulamayı yapacak olan uzman kişilere göre, iğneli epilasyon fiyatları değişiklik göstermektedir.

İğneli epilasyon nedir ve iğneli epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için Laperla Güzellik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

By |2019-01-05T20:05:05+00:00Kasım 21st, 2018|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment