Epilasyon Sonrası

Anasayfa » Tüm Yazılar » Epilasyon Sonrası

Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon öncesi yapılması gereken kurallar olduğu gibi epilasyon sonrası yapılması gereken kurallar da vardır.

Lazer epilasyon uygulaması istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlamaktadır. Fakat bazı kişilerin cilt hassasiyeti daha yüksek olduğu için epilasyon seansı sonrasında vücutta kızarıklık vb. alerjik reaksiyonlar yaşayabilmekteler.

Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler epilasyon seansından sonra vücutlarında bu tarz reaksiyonlar yaşarsa alerjik durumlar için kullanılan krem ve pudralardan kullanabilirler.

Bilindiği gibi epilasyon uygulaması yapılması için kadın erkek fark etmeksizin ergenlik döneminin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Epilasyondan sonrası kurallarını hem epilasyon seansları devam ederken, hem de epilasyon seanslarınız bittikten sonra uygulamanız gerekmektedir.

Laperla güzellik olarak bize danışmak istediğiniz sorular için salonumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler başlıklı yazımızda lazer epilasyon uygulamasından sonra yapılması ve dikkat edilmesi gereken unsurları belirtmek istedik. Unutmamalısınız ki lazer epilasyon sürecinizde dikkat etmeniz gereken kurallara ne kadar uygun davranırsanız, lazer epilasyon süreniz de o kadar kısa sürmektedir.

-Lazer epilasyondan sonra kızarıklık, kaşıntı, yanma yaşanabilir. Bu etkiler 1 ile 2 gün içinde geçmezse tıbbi destek alınmalıdır.

-Lazer epilasyondan sonra güneşlenmemeli ve güneşe her çıkıldığında yüksek korumalı krem kullanılmalı.

-Lazer epilasyon seansları arasında uzayan kıllarınız için ağda, ip, cımbız vb. bir yöntem kullanılmamalı.

-Lazer epilasyon seans sürelerinize dikkatle uyum sağlamalısınız. Uzmanın size önerdiği tarihe uygun davranmalısınız.

Lazer epilasyondan sonra 2 gün cildinize deodorant, parfüm gibi kozmetik ürün değdirmemelisiniz.

-Lazer epilasyondan sonrası cildinizde geçmeyen rahatsızlık hissediyorsanız doktora danışmalısınız.

-Lazer epilasyon sonrası ciltte geçici olarak renk açılmaları ya da renk koyulaşmaları olabilir. Genellikle bu değişiklikler kısa süreli olur. Lazer epilasyon yöntemleri güvenli bir uygulama olsa da uzman kişiler tarafından yapılmazsa ciltte yaralanmalara sebep olmaktadır.

-Lazer ışınlarının batık kılları tedavi etme özelliği bulunur. Batık kıl problemi yaşayan kişiler lazer epilasyon seanslarından sonra batık kıllarındaki alma oranlarını fark ederler.

Lazer epilasyon sonrası bilinmesi gerekenler için Laperla güzellik ve epilasyon merkezi olarak sizlerle paylaşmayı hedefledir. Umarız makalelerimiz deki yazılarımızla fikir sahibi olmanızı sağlayabiliriz. Detaylı bilgiye sahip olmak için internet sitemizdeki iletişim bilgilerimizden faydalanarak bize ulaşabilirsiniz.

Epilasyon sonrası yapılması gerekenler için bilgi için iletişime geçiniz.

Epilasyon merkezi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bir sonraki yayınımızda bulabilirsiniz.

By |2018-10-21T22:28:27+00:00Ekim 15th, 2018|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment