Epilasyon Nedir

Anasayfa » Tüm Yazılar » Epilasyon Nedir

Epilasyon Nedir

Epilasyon nedir günümüz çağında bir epilasyon lafı dolaşıp duruyor duyuyorum ama buda nedir diyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

İlk olarak epilasyon nedir sorumuzu açıklığa kavuşturalım. Epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için en etkili ve tek etkili uygulamadır. Fakat burada önemli olan nokta reklamlarda izlediğiniz epilasyon yapan makineler denilen aletlere inanmamak olmalıdır.

Epilasyon uygulamaları özel merkezlerde eğitimli kişiler tarafından özel aletlerle yapılmaktadır. Kesin epilasyon çözümlerine ulaşmak istiyorsanız ve aklınızda epilasyon nedir sorusunun yanıtına ulaşamıyorsanız laperla güzellik merkezi ile mutlaka görüşmenizi tavsiye ederiz.

Lazer epilasyon teknolojinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden birisidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesi tekniğidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıklardan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlar eşliğinde cilde uygulanan lazer ışınları, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevresinde olan dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne orantılı olarak yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşumuna sebep olarak kıl kökünü tahrip eder.

Epilasyon Kimlere Yapılamaz?

Epilasyon kimlere yapılamaz diyerek konumuza giriş yapıyoruz. Şöyle düşünün uzun zaman epilasyon yaptırmayı düşündünüz ve sonunda karar verdiniz. Fakat hayatın getirmiş olduğu doğrultular karşısında epilasyon yapmanıza engel olan bir durumla karşılaştınız.

Yazımıza başlarken sizlerle epilasyon nedir sorusunun yanıtlarına ulaşmıştık şimdi de epilasyon kimlere yapılamaz bu sorumuzun yanıtlarını paylaşalım istedik.

-Gebelik: Gebelik döneminde lazer epilasyon yapılmasının herhangi zararı olduğu kanıtlanmamıştır. Fakat laperla güzellik merkezi olarak bu durumu onaylamamaktayız.

-Gebelik riski olanlar: Gebelik durumları netleşene kadar epilasyon yaptırmamalıdır.

-Hormonal bozukluğu olanlar: Bazı hormonal bozukluklarda kıllanma yaşanabilmektedir. Bu durum kadınlarda daha büyük sorun oluşturmakta vücut genelinde pek kıllanma görülmeyen yerlerde kıllanma oluşması durumudur. Bu tarz durumlarda ilk olarak hormonal bozukluk için doktor kontrolünde tedavi görülmeli ve epilasyon uygulaması daha sonrasında yapılmalıdır.

-Cilt kanseri olan hastalar. Cilt kanseri ya da başka tür kanser tedavisi gören hastalar kesinlikle epilasyon uygulaması yaptırmamalıdır.

-Cildinde aktif lezyon olan hastalar: Laperla güzellik merkezi olarak cildinde aktif lezyon durumu yaşayan hastalara lazer epilasyon uygulaması yapılmasını uygun bulmamaktayız.

-Solaryum ya da güneşlenerek ten renginde farklılık oluşmuşsa: Bu tarz bir durum yaşandığı zaman ten renginiz normal haline gelene kadar epilasyon uygulamanız başlamışsa bile ara vermenizi tavsiye ederiz.

-Herhangi bir zararı kanıtlanmamasına rağmen ergenlik dönemi devam eden kişilerin lazer epilasyon yaptırmamalarını tavsiye etmekteyiz.

Epilasyon nedir konusu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için iletişime geçiniz.

Epilasyon sonrası neler yapılmalı sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bir sonraki yayınımızı inceleyebilirsiniz.

By |2018-10-21T22:29:09+00:00Ekim 13th, 2018|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment