Epilasyon Çeşitleri Nelerdir

Anasayfa » Tüm Yazılar » Epilasyon Çeşitleri Nelerdir

Epilasyon Çeşitleri Nelerdir

Epilasyon Çeşitleri Nelerdir

Epilasyon tek tip uygulanan vücut kıllarından kurtulma tekniği değildir epilasyon çeşitleri nelerdir ve vücut üzerindeki etkileri nelerdir? Şimdi bunları açıklamaya başlayabiliriz.

Lazer epilasyon uygulamasında kullanılan lazer teknolojisi ne olursa olsun, hepsinin ortak işlevi kıl köküne ve oradaki melaline etki ederek tüy çıkışının engellenmesidir.

Lazer epilasyon uygulaması çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Lazer epilasyon 3 gruba ayrılmaktadır.

1-) Nd: YAG lazer epilasyon

2-) Alexandrite lazer epilasyon

3-) Diode lazer epilasyon

Ayrıca IPL makinesi de vardır. Fakat IPL makinesi lazer epilasyon cihazı değildir, yoğunlaştırılmış bir ışık kaynağıdır.

Lazer Epilasyon, herkeste aynı etkiyi göstermemektedir. Lazer epilasyon uygulamasının başarıya ulaşması için, cilt ve kıl tipine uygun lazer epilasyon çeşidinin seçilmesi gerekir. Laperla güzellik merkezi epilasyon için kendisine başvuran hastalarına ilk öncelikle bu tarz incelemelerini yapmaktadır ve epilasyon çeşitleri ona göre belirlenir.

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer epilasyon uygulamaları belirttiğimiz gibi kendi içerisinde 3 gruba ayrılmaktadır. Bunları inceleyecek olursak.

ALEXANDRITE LAZER: Açık renk cilt, siyah tüylerde etkilidir bu teknik. Türkiye’ de en çok tercih edilen uygulamadır. Alexandrite lazer kıl köküne ulaşarak kalıcı ve etkili sonuç alınmasını sağlar. Dinamik soğutma sistemi sayesinde acı hissi gayet az olmaktadır. Long pulse tipleri tip IV cilde kadar rahatlıkla kullanılmaktadır. Cihazın ciltle teması olmadığından sağlık açısından ve hijyen açısından sorun yaşanmamaktadır.

Nd: YAG LAZER: Her cilt rengine güvenle uygulanır bu tip epilasyon uygulaması, ince kıllarda da etkisi gözükmektedir. En koyu cilt tipi Afro-Americana dahil, cilt lekelenmesine sebep olmadan uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu teknikle lazer epilasyon uygulama seansında ciltle teması olmadığından sağlık açısından ve hijyen açısından sorun yaşanmamaktadır.

DİODE LAZER: Bu epilasyon tekniği ince ve zayıf tüylerde başarılıdır. Bu nedenle daha çok yüzdeki ince tüylerden kurtulmak için tercih edilmektedir. Cihazın uygulama esnasında ciltle teması olduğundan hijyen açısından sorun yaşanabilir. Soğutucu sistemi olmadığından acı biraz daha fazla hissedilebilir.

MAVİ IŞIK (IPL): Lazer sistemi değil, geniş dalga boyunda ışık enerjisi sistemidir. IPL sistem olarak da adlandırılır. Modern ağda yöntemi olarak kullanılabilir, kalıcı çözüm değildir.

Laperla güzellik merkezi epilasyon uygulama tekniklerinde başarılı olduğu kadar cilt bakımı, bölgesel zayıflama ve dermapen hizmetleri de vermektedir.

Epilasyon çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Epilasyon çok acıtıyor mu sorusunun yanıtını, bir sonraki yayınımızı inceleyerek bulabilirsiniz.

By |2018-10-21T22:31:37+00:00Ekim 19th, 2018|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment