Dermapen Nedir

Anasayfa » Tüm Yazılar » Dermapen Nedir

Dermapen Nedir

Dermapen Nedir

Dermapen nedir sorusu belki de en çok duyduğumuz soruların başında gelmektedir. Cilt problemleri, sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, ciltte oluşan lekeler, cilt sıkılaştırma, ciltte bulunan ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavisinde dermapen yöntemi uygulanmaktadır.

Vücutta doku kaybı olan bölgelerde (yüz, saç, el ve boyun) kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanmasını sağlamak amacı ile Dermapen tedavisi uygulanmaktadır.

Dermapen tedavisi ile ciltteki hasarlı dokular yeniden canlanır, aktif hale gelir ve hızla onarılır.

Dermapen tedavisine başlanmadan önce, cilt iyice temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Temizlenen bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavi ile ciltte birçok mikro kanal açılır.

Dermapen nedir ve nasıl bir şeydir diye merak ediyorsanız, şu şekilde ifade edebiliriz; bu uygulama, otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği ile yapılmaktadır. Bu teknik sayesinde ağrı hissi azalır ve kullanılan ürünlerin emilim miktarı hızlanmaktadır. Böylece tedavinin etkinliği artmış olur.

Dermapen tedavisinin uygulama süresi yaklaşık 1 saat kadardır. Tedavi uygulandıktan sonra bölgede doku kayıpları ortadan kalkar ve yeni doku oluşumu sağlanır. Bu yöntemle cilt problemleri kısa sürede iyileşme gösterir.

İyileşme süresi çok kısa sürmektedir. Uygulanan yöntemle artan kollajen doku sayesinde, hasara uğramış olan dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır. Merak edenler olursa şunu da belirtelim ki; dermapen tedavisi genellikle kanamasız olur. Bu tedavinin süresi cilt yapısına ve cilt problemlerine bağlı olarak 2 ila 6 seans arası değişiklik göstermektedir.

Dermapen tedavisi sonrasında ciltte oluşan kızarıklıklar normal karşılanmaktadır. Bu kızarıklar ve oluşan yaralar gidene kadar, onarıcı kremler uygulanmalıdır. Birkaç güne yaralar iyileşerek kabuklanmaya dönebilir. Sonrasında kabuklar kendi kendine atılır ve iyileşme sürecine girilir. Böylece cilt tazelenmiş olur. Böylece cildinizde kusur gördüğünüz ince çizgilerden, akne izlerinden ve güneş lekelerinden kurtulmuş olursunuz.

Dermapen tedavisi, 6 ayda bir tekrar edilmelidir. Tekrar edilen seanslar ile daha kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Dermapen Fiyatları

Dermapen nedir konusu kadar merak edilen bir konu da dermapen fiyatlarıdır. Dermapen fiyatları, uygulamanın yapılacağı yere göre değişiklik göstermektedir. Hatta bu uygulamanın fiyatı, şehirlere göre bile değişiklik gösterebilir.

Dermapen fiyatları genel olarak seans ücretleri, 150 tl ile 500 tl arasında değişmektedir.

Dermapen nedir konusu hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

By |2018-10-23T10:05:37+00:00Ekim 23rd, 2018|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment