Cilt Bakımı

Anasayfa » Tüm Yazılar » Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt bakımı evde kendi imkânlarınız ile yapabileceğiniz gibi uzman desteği alarak ta yapabileceğiniz bir bakımdır.

Hava şartları, cilt tipiniz, kullandığınız makyaj malzemeleri gibi faktörler cilt sorunlarını oluşturmaktadır. Cildimizde oluşan siyah noktalar, akneler, lekelenmeler, yağ bezeleri vb. durumlar hemen hemen hepimizi rahatsız etmektedir. Cilt tipinize uygun olarak yapacağınız maskeler cildinizin rahatlamasını, gözeneklerinizin açılmasını sağlamaktadır. Fakat cilt tipinize uygun olarak bir seçim yapamazsanız cildinizin daha fazla sorun yaşamanıza sebep olur.

Bakım için konusunda uzman olan kişilerden destek almak isterseniz size özel bir sır verebiliriz. Laperla güzellik merkezi uzmanlar eşliğinde yapmış olduğu cilt temizliği ve bakımı konusunda birçok başarıya imza atmış bulunmaktadır.

Cilt Bakımı Nedir

Kadınların kendi aralarında en çok konuşup birbirlerine danıştıkları konu cilt bakımı nedir diyebiliriz. Cilde yapılan bakımın en önemli noktası cilt temizliğidir. Gün içinde yapmış olduğunuz makyajı doğru şekilde temizlemezseniz cilt nefes alamaz ve cilt sorunu yaşamaya başlarsınız. Cildinizdeki makyajı temizlemek için size gül suyunu tavsiye edebiliriz. Gül suyu cildinizi yumuşatarak temizler ve nefes almasını sağlar.

Yaşamış olduğunuz cilt sorunlarını tetikleyen bir başka faktör ise cildinizde çıkan akne, siyah nokta vb. yaraları sıkarak teninize yayılmasını sağlamaktır. Burada unutmamanız gereken altın kural şudur; siz cildinizdeki yara unsurlarını sıkarak yok ettiğinizi düşünürken, cildiniz tam tersi reaksiyon gösterir ve yara üzerinde oluşan enfeksiyon yayılır.

Cildinize yaptığınız bakım ruh sağlığınız açısından da önemli bir etkendir. Onun içinde kulaktan kulağa yayılmış olan yanlış bilgilere önem vermeyip uzmanlardan destek almanız gerekmektedir.

Cilt Bakımı Erkek

Cilt bakımı erkek için özel teknikler denildiği zaman ilk etapta birçoğu kesimde şaşkınlık oluşmaktadır. Cilde yapılan bakım artık erkeklerinde önem vermiş oldukları bir bakım türüdür. Hatta birçoğu erkek cilt bakımı konusunda gayet araştırmacı olmaktadır.

Erkekler bu bakım konusunun yanı sıra vücut bakımı, el ve tırnak bakımı gibi konulara da özen göstermektedir.

Metroseksüellik artık günümüzde favori tanımlardan olmayı başarmıştır. Metroseksüellik konusuna açıklık getirecek olursak erkeklerin özel olarak bakımlardan bahsedebiliriz. Erkekler ciltlerinin bakımı konusunda hassas oldukları kadar, vücut kılları konusunda da hassas davranmaktadırlar.

Laperla güzellik ve epilasyon merkezi erkek hastaları içinde cilt temizliği, cilt bakımı ve epilasyon hizmeti vermektedir. İletişime geçebilirsiniz.

Epilasyon nedir konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bir sonraki yayınımıza göz atabilirsiniz.

By |2018-10-21T22:29:43+00:00Ekim 11th, 2018|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment